• Wpisów: 67
  • Średnio co: 30 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 10:20
  • Licznik odwiedzin: 18 248 / 2082 dni
 
mojsmiech
 
Zimno i deszczowo, grrr. A było już tak wiosennie.
Cóż za szczęście - dni mijają bardzo szybko. Oby tak dalej!
Muszę zastosować jakąś dietę. Najwyższy czas, zdrowo się odżywiać.A mój skarb niech aby spróbuję przywieźć z Holandii słodyczę to uduszę go na miejscu :P . Potrafię nie jeść póki mam tą świadomość, że w barku jest zero słodkości.
Lubię się objadać, ale dziś się ogarnęłam. Jem mniej, a częściej, a o nocnym podjadaniu nie ma mowy!

Chcecie kilka info Marilyn Monroe? A macie!
----

MODELING cz.1
2 sierpnia 1945r. zgłosiła się do agencji modelek Blue Book, gdzie tak opisano jej walory fizyczne: "Wzrost (pięć stóp i pięć cali), waga (sto osiemnaście funtów), wymiary w calach (36-24-34), rozmiar nr. 12, kolor włosów (średni blond, [zbyt kręcone, przed ułożeniem trzeba je rozjaśnić i zrobić trwałą]), oczy (niebieskie) i idealne zęby ze względu na śnieżnobiałą barwę, ale z niewielką wadą zgryzu [górne siekacze i kły wystawały zanadto ponad dolne], co później wymaga skorygowania". "Zaczynała jako najsłabiej przygotowana ze wszystkich dziewcząt, które znałam - wspomina właścicielka agencji Emmeline Snively - ale pracowała najciężej. Chciała się uczyć, chciała być kimś, bardziej niż ktokolwiek inny".
0009.jpg


W lutym i marcu 1946r. Norma Jeane pozowała do zdjęć Earlowi Moranowi, który później rysował z nich obrazki węglem i kredą, które sprzedał firmie Brown i Bigelow, największej amerykańskiej spółce wydającej artystyczne kalendarze. "Lubiła pozować - powiedział Moran wiele lat później - Dla niej to była gra, i instynktownie wszystko robiła dobrze". Norma Jeane nawiązała bardzo serdeczne , lecz wyłącznie platoniczne stosunki z Moranem. Za godzinę pozowania modelka otrzymywała 10 dolarów.
earlmoran.jpg


Zgłosiła się do studia Toma Kelley'ego. Rozebrane zdjęcia trzy lata później obiegły cały świat i można je było zobaczyć wszędzie: zdobiły kalendarze, breloczki, długopisy, bieliznę, art. domowe... Na pierwszej rozkładówce "Playboy'a" (grudzień 1953r.) naga Marilyn Monroe również się znalazła.
kelley10.jpg


1 sierpnia 1952r. pozowała do zdjęć razem z umundurowanymi kobietami, co miało być zachętą dla dziewcząt, by wstępowały do wojska. Fotograf zrobił jej zdjęcie z góry, z balkonu, dzięki czemu dekolt sukienki wydawał się jeszcze większy. Parę godzin po opublikowaniu tego fotosu, urzędnik wojskowy rozkazał wycofać zdjęcie i odsunąć Marilyn od tej kampanii reklamowej. Powiedział: "Rodzicom potencjalnych ochotniczek ta fotografia może dać mylne pojęcie o życiu w wojsku.''
wojsko.jpg


Marilyn Monroe, poza aktorstwem uwielbiała również pozować do zdjęć jak sama uważała: ,,Kochałam pozować. Zdumiewało mnie, że na zdjęciach wyglądałam lepiej niż naprawdę.''

Marilyn Monroe by Frank Powolny 1952.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego