• Wpisów: 67
  • Średnio co: 30 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 10:20
  • Licznik odwiedzin: 18 248 / 2082 dni
 
mojsmiech
 
Obiecane opowiadanie/książka. Zapoznacie się z bohaterami, okładką (tytułem) i prologiem.

Bohaterzy:

Nadia.jpeg

NADIA, siedemnaście lat.
Charakter: Ambitna. Energiczna a do tego skuteczna. Jak trzeba, umie się rozpychać łokciami. Ale przy tym jest wrażliwa, więc nie robi innym krzywdy. Osiągnięte cele szczerze ją cieszą. Nie jest zarozumiała. Ludzie ją lubią, bo emanuje od niej optymizm i radość życia. Przyjaźń czy miłość traktuję poważnie i dojrzale. Zawsze uśmiechnięta, żartobliwa. Marzycielka, szalona a zarazem dojrzała nastolatka z głową pełną pomysłów. Sprytna, z kłopotów wychodzi bez szwanku. Doskonale radzi sobie z każdym problemem. Intensywnie dąży do osiągnięcia swoich celów. Uparta i trwająca w danym postanowieniu. Samodzielna, stara się nie pokazywać, że potrzebuję pomocy.
Największe marzenie: Stworzyć kochającą się i szczęśliwą rodzinę.

W książce, główna bohaterka, opowiadająca swoje życie.


Fabian.jpg

FABIAN, dziewietnaście lat.
Charakter: Zrównoważony, spokojny, powolny. Nie tylko nie okazuje negatywnych emocji, ale w najtrudniejszych momentach życia, potrafi się uśmiechnąć. Jeśli przeżywa w życiu mocne przygody, to w myślach. Przyjazny, lojalny, wierny. Posiada dużą intuicję. Lekko nieśmiały, choć są przypadki gdy staję się w pełni odważny. Radosny, wesoły, wciąż otacza go entuzjazm. Wieczny optymista, doceniający odpowiednie wartości w życiu. Dobry słuchacz, ale jednak nie potrafi udzielać rad. Często osuwa się na bok, słysząc o czyichś problemach. Singiel, nie przepada za zbyt długim towarzystwem kobiet.
Największe marzenie: Zwiedzić samotnie całą Europę.

W książce, ważna postać, ukazująca wartość życia oraz jak dążyć do spełnienia swych marzeń.


Witold.jpg

WITOLD, trzydzieści siedem lat.
Charakter: Inteligentny, w życiu i w pracy kieruje się logiką. Wszechstronnie uzdolniony, obowiązkowy i pracowity. Umiarkowanie towarzyski. Niezwykle jednak koleżeński, przestrzega ogólnie przyjętych zasad postępowania między dobrymi znajomymi: pamięta o imieninach, gratulacjach z powodu sukcesu, zawsze chętnie pomoże, a jak trzeba - zachowa się solidarnie, mimo że na tym traci. Dobry i przykładny ojciec. W relacjach z kobietami nie radzi sobie najlepiej, a zwłaszcza gdy dana kobieta bardzo mu się podoba. Silny emocjonalnie, perfekcyjnie radzi sobie z własnymi problemami, nie rzucając się w wir m. in. alkoholowy. Często myślący o innych, swoje własne potrzeby odsuwa na szary koniec. Maskujący swój smutek pod warstwą przepełnionego uśmiechu. Stara się być wesoły.
Największe marzenie: Aby córka, była w pełni szczęśliwa.

W książce, występuję jako ojciec Nadii. Odgrywa ważną rolę, a właściwie jak postępować, gdy jest się na skraju przepaści.


Łucja.jpg

ŁUCJA, dwadzieścia pięć lat.
Charakter: Inteligentna i sprytna. Aktywna, pracowita, dynamiczna w działaniu. Kobieta sukcesu. Nieufna, ale i tak wszyscy wszystko o niej wiedzą, bo na każdym kroku niechcący zdradza co myśli i czuje. Najbardziej w życiu ją cieszą jej własne osiągnięcia, sława i podziw. Lubi mężczyzn sporo starszych od siebie, o ustabilizowanej wysokiej pozycji. Kocha dzieci i pragnię jak najszybciej założyć rodzinę. Zazdrosna i obrażalska, a zwłaszcza jak coś idzie nie po jej myśli. Stara się być miła, dla wszystkich, zwłaszcza dla osób nieznajomych, aby wywrzeć wrażenie. Dbająca o swój wygląd, krytykowana przez większość kobiet.
Największe marzenie: Założyć rodzinę.

W książce, występuję jako kochanka Witolda.


Małgorzata.jpg

MAŁGORZATA, trzydzieści pieć lat.
Charakter: Inteligentna, pewna siebie, z wysoką samooceną. Z góry zakłada, że jest perłą, i to pomaga jej w życiu osiągać sukcesy. Humorzasta. Nie dostrzega u siebie upływu lat, więc nawet w wieku 70 lat może zachowywać się dziewczęco. Ma wąskie grono bliskich znajomych. Nie przepada za towarzystwem, ale bywa. Uwielbia luksusy i gdy dane sytuacje przychodzą jej z łatwością. Lekka kłamczucha, potrafi dobrze manipulować. W głębi serca jest dobroduszną i kochającą kobietą, choć nie ukazuję tego wszystkim. Swoje prawdziwe ja, prawdziwą twarz ukrywa pod maską. Jak na swój wiek, szalona i mało dojrzała. Potrafiąca w pełni cieszyć się życiem i daną chwilą. Nie lubiąca nudziarzy, czy tracenia czasu na lenictwo. Aktywna, pełna energii.
Największe marzenie: Podporządkować sobie wszystkich i żyć w pełnym dostatku.

W książce, występuję jako matka Nadii.


Kinga.jpeg

KINGA, siedemnaście lat.
Charakter: Energiczna, kreatywna, spontaniczna. Ekstrawertyczka. Szybko odnajduje się w każdym nowym środowisku. Lubi w nim zaznaczyć swoją obecność. W życiu działa efektywnie pod wpływem emocji. To przy ich wsparciu, osiąga czasem sukcesy. Nie jest stworzona do samotności. Przyjaźń traktuję dość obojętnie. Lubi wysługiwać się innymi, zwłaszcza dlatego utrzymuję wiele znajomości. Potrafi być przesadnie miła i słodka, gdy potrzebuje czyjejś pomocy. Inteligentna na swój sposób, choć w szkole radzi sobie średnio. Wielbicielka ostrych imprez i szalonych znajomości.
Największe marzenie: Zrobić sobie tatuaż i poznać bogatego faceta.

W książce, występuję jako przyjaciółka Nadii.


Hubert.jpg

HUBERT, dziewietnaście lat.
Charakter: Pewny siebie, aktywny, posiada silną wolę. Praca dla niego mogłaby nie istnieć, ale jak jest, stawi jej czoła. Przyjaźń dla niego, to rzecz święta. Jest lojalny, można liczyć na jego pomoc. W relacjach z kobietą impulsywny, ale wierny i oddany. Nie mający jednak szczęścia w stosunkach z kobietami. Wytrwale szuka - tej jedynej. Leniwy, przez bogatych rodziców, nie zmusza się do pracy, ani dalszej edukacji. Dnienie spędza na grach komputerowych i imprezowaniu.
Największe marzenie: brak.

W książce, występuję jako przyjaciel Fabiana.


Agnieszka.jpg

AGNIESZKA, osiemnaście lat.
Charakter: Najlepiej czuje się we własnym wnętrzu. Częto przeżywa wahnięcia nastroju: od entuzjazmu do załamania psychicznego. Nadmiernie wrażliwa. W życiu kieruje się głównie intuicją. Pod wpływem emocji łatwo ulega słabościom, czego później żałuje. Ambitna, ale skromna. Szara myszka, która woli stać na boku, niż być w centrum uwagi. Sympatyczna, mało wylewna. Woli słuchać, niż coś o sobie mówić. Skryta. Ogromna marzycielka z ogromnymi marzeniami. Wciąż uważa, że jest za młoda na związek. Nie ma przyjaciółki, choć nie czuję się przez to odrzucona. Czasami, ciężko dojść z nią do porozumienia, przez swój chwiejny nastrój. Obrażalska, ale łatwo ją przeprosić.
Największe marzenie: Ukończyć studia prawniczę i znaleźć pracę.

W książce, występuję jako siostra Fabiana oraz jego przeciwność - mająca krytyczne zdanie o życiu.


Okładka:
Być kobietą.jpgProlog

Życie jest ogromnym darem od Boga, należy go szanować i dbać. Życie dane nam tylko jedno, zupełnie za darmo, a my, ludzie nie potrafimy tego docenić. Często słyszymy o samobójstwach, często sami tego pragniemy, lecz nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji. Nie myślimy o naszych najbliższych, ani o tym jak ich dalsze życie będzie funkcjonować, właśnie bez nas. Mając ten dar, życie, nie oznacza, iż musimy zachowywać się egoistycznie oraz sami odbierać sobie to co najcenniejsze.
Człowiek dostrzega sens swojego życia gdy umiera i jest na skraju przepaści pomiędzy ziemią a niebem. W tym momencie, pragniesz cofnąć czas i zmienić swoje decyzję, dzięki którym mógłbyś dalej żyć. Ale gdybyś to zrobił, nie doceniłbyś wartości życia. I wtedy czujesz się jak w ruletce, twoje myśli wciąż krążą pomiędzy tym co chciałbyś zmienić, a tym co chciałbyś zrobić. To niekończące się koło, które nigdy się nie zamyka. Ja się tak czuję, czuję się obłąkana i lękliwa. Pierwszy raz się czegoś boję. Czego? Śmierci, która zbliża się ogromnymi krokami. Strach ogarnia całe moje ciało, całą moją duszę, cały mój umysł, ale nikt nie może mi pomóc. Moja rodzina patrzy bezradnie jak odchodzę z ich świata. Być może dzięki mnie dostrzegą sens życia i nie będą je uważać za coś rzeczowego i ciężkiego. Niech zrozumieją, iż życie jest pełne niespodzianek oraz cudownych i ekscytujący chwil, które za każdym razem unoszą ku górze, a przez co człowiek czuje się jak szczęśliwy i wolny ptak, szybujący po niebie.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego